NÁŠ ŽIVOT S DISPLEJMI

To je ale prekvapenie… Upretý pohľad na displeje a monitory počas dňa je prakticky nevyhnutný. Ale všetok ten čas môže spôsobiť únavu vášho zraku. A to i vám, ktorí okuliare nenosíte.

Iphone
Iphone

MILIÓNY PIXELOV ÚTOČIA

Až donedávna naše oči neboli po celý deň atakované miliónmi a miliónmi žiariacich pixelov ako dnes. Doba sa však zmenila a náš zrak je omnoho viac namáhaný v zamestnaní i vo voľnom čase. Našťastie veda prišla na pomoc a sú tu okuliarové šošovky Eyezen!

AKÁ IRÓNIA, ČÍTAŤ TOTO NA DISPLEJI

Malé písmo a rozpixelované obrázky namáhajú naše oči tým, že ich nútia neustále zaostrovať. Je to veľmi nepohodlné, tým skôr, keď vás obsah často odvádza od toho, čo chcete skutočne robiť. Skúste si niekedy spočítať tie pozreté gify s mačičkami!

Iphone

DOBRÁ SPRÁVA

Dobrou správou je, že nie je nutné panikáriť. Nemusíte vypínať všetky zariadenia, meniť svoje návyky, koníčky, alebo dokonca profesiu. Okuliarové šošovky Eyezen pomôžu vaše oči chrániť pred týmito nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, ktoré so sebou digitálny vek prináša.

TEMNÉ STRÁNKY ŽIARIACEHO SVETA

Modré svetlo je súčasťou viditeľného svetelného spektra. Jeho zdrojom je slnko, ale aj človekom stvorené zobrazovacie plochy, ako sú digitálne obrazovky, displeje alebo žiarivky. Táto najintenzívnejšia forma svetla viditeľná ľudským okom potom preniká hlboko do oka.

Iphone

PROSPIEVA …

Modrotyrkysové svetlo môže byť v určitom množstve prospešné. Napríklad zvyšuje ostražitosť a pomáha riadiť biologické hodiny nášho tela.

… ALE AJ ŠKODÍ

Modrofialové svetlo, inak známe aj ako škodlivé modré svetlo, môže prispievať k rozvoju rôznych vrodených dispozícií a predpokladá sa tiež, že zvyšuje riziko VPMD (vekom podmienenej makulárnej degenerácie).

Iphone